متخصص پوست و مو

تزریق چربی

تزریق چربی : برای رفع مشکلات پوستی صورت و افزایش زیبایی چهره روش های بسیار زیادی وجود دارد که افراد با توجه به مشکل پوست شان می توانند یکی از روش های جوانسازی را انتخاب کنند .

در این بین برخی از روش ها محبوبیت بیشتری دارند و شناخته ترهستند مانند تزريق چربي ، تزریق ژل ، تزریق بوتاکس و میکرونیدلینگ .

گذر عمر ، تابش مستقیم آفتاب ، گرد و غبار ، مصرف دخانیات ، مصرف الکل و غیره شایع ترین دلایل بروز مشکلات سطح پوست مانند چین و چروک هستند.

چربی خاصیت پر کنندگی دارد و باعث می شود تا چروک های عمیق نیز از بین بروند به همین دلیل تزريق چربي یکی از محبوب ترین روش ها برای جوانسازی می باشد .

دلیل محبوبیت تزريق چربي ، برداشتن چربی از بدن خود فرد است زیرا این امر منجربه عدم بروز حساسیت و عدم پس زدن چربی می شود .

تزریق چربی

مراحل تزریق چربی

  • برداشتن چربی از بدن فرد
  • تصفیه و شستن چربی برداشته شده
  • تزريق چربي تصفیه شده

به طور معمول چربی از نواحی چون شکم ، پهلو ، ران برداشته می شود و به نواحی چون صورت ، گونه ، سینه ، باسن و دست تزریق می شود .

متاسفانه برخی از افراد، تمایل به تزریق بیش از اندازه دارند ولی بهتر است چربی به میزانی تزریق شود که به طور طبیعی مشکل را بر طرف نمایند .

ماندگاری تزریق چربی

چربی بدن به مرور زمان از بین می رود و به دلیل اینکه چربی تزریق شده نیز از بدن خود بیمار برداشته شده است ، از بین رفتن آن به مرور زمان طبیعی است .

بنابراین نتیجه می گیریم که تزريق چربي نتایج ماندگار ندارد و پس از گذشت مدت زمانی نیاز به تزریق مجدد است .

ماندگاری این روش به نسبت روش هایی چون تزریق ژل بیشتر است و در صورت رعایت نکات مراقبتی تا چند سال نیز ماندگاری دارد .

دقت داشته باشید که تزریق چربی در ورزشکاران حرفه ای  و افرادی که جنب و جوش بسیار زیادی دارند ، مدت زمان کمتری ماندگار است زیرا فعالیت سنگین دارند و به طور عامیانه بیشتر از افراد عادی مشغول سوزاندن چربی هستند .

هزینه تزریق چربی

قيمت تزريق چربي بستگی به ناحیه موردنظر و میزان چربی دارد ، به همین دلیل در ابتدا بیمار باید توسط پزشک متخصص معاینه شود.

دقت کنید که نحوه انجام تزريق چربي در نتیجه و میزان ماندگاری آن تاثیر دارد و بیماران باید پزشک متخصص با مهارت کافی را انتخاب نمایند .

دکتر سیما مسعودنیا

عضو انجمن متخصصین پوست ایران

متخصص بیماری های پوست ، مو ، لیزر و زیبایی

درباره دکتر مسعودنيا

دکتر سيما مسعودنيا- متخصص بیماری های پوست و مو و ليزر و زيبایی- عضو انجمن متخصصین پوست ايران

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و مشاوره
Visit Us On TwitterVisit Us On Google PlusVisit Us On Instagram